Ste tudi vi uporabljali to spletno klepetalnico? Izredno priljubljena je bila tudi med Slovenci.
Spletna klepetalnica Omegle je bila znana po naključnem povezovanju uporabnikov v spletne videoklepete. Omogočala je klepetanje z neznanci. Med pandemijo je postala izjemno priljubljena med otroki in mladimi.
V zadnjih nekaj letih je bila spletna klepetalnica Omegle povezana z več kot 50 primeri proti pedofilom. Zato je zdaj ustanovitelj Leif K-Brooks objavil, da "strani več ne zmore vzdrževati – niti finančno niti psihološko".
Obtožbe o zlorabah
"Nekateri ljudje so zlorabljali Omegle, vključno z zagrešitvijo neizrekljivo gnusnih zločinov. Čeprav bi si želel, da bi bile okoliščine drugačne, so stres in stroški boja proti zlorabam – skupaj z obstoječim stresom in stroški vzdrževanja Omegla – preprosto preveliki. Odkrito povedano, nočem doživeti srčnega infarkta v tridesetih," je zapisal K-Brooks, potem ko je zaprl Omegle.
"Iz srca hvala vsem, ki ste Omegle uporabljali v pozitivne namene, in vsem, ki ste na kakršen koli način prispevali k uspehu strani. Žal mi je, da se za vas ne morem boriti še naprej," je ob zaprtju zapisal ustanovitelj spletne klepetalnice.
Omegle: raj za plenilce
Veliko ljudi je v zadnjih letih delilo grozljive zgodbe o spolnem in plenilskem vedenju, ki so ga doživeli na platformi. Mnoge mlade ženske tožijo Omegle, ker so v času mladoletnosti na tej spletni strani naletele na pedofile. Omeglova ekipa pa je leta 2021 na sodišču kljub temu zavrnila navedbe, da je spletna stran "raj za plenilce".
Anonimno klepetanje z neznanci
Omegle je Leif K-Brooks ustanovil leta 2009. Takrat je bil star 18 let in imel je idejo, da bi ljudem omogočil, da se spoznavajo, pri tem pa ostajajo anonimni. Priljubljenost Omegla je hitro rasla in v zadnjem času ga je mesečno obiskalo približno 73 milijonov obiskovalcev, večinoma iz Indije, Združenih držav Amerike, Velike Britanije, Mehike in Avstralije.
Novo na Metroplay: "Potem te življenje pokliče" | N1 podkast s Suzano Lovec