Naši prvi vtisi o novem lokalu, ki so ga odprli na mestu nekdanje čajnice Gallus, so zelo pozitivni.
Že pred zaprtjem čajnice Gallus, ki je dolga leta delovala ob nabrežju Ljubljanice, je svoje mesto v pritličju staromeščanske hiše zapustil priljubljeni bar Tozd. Ta je svojo novo lokacijo našel ob Cankarjevi cesti, kjer je s svojim značajem popestril kavarniško dogajanje v bližini parka Tivoli.
Na istem mestu je pred kratkim začel delovati nov lokal z imenom Maus, v slovenskem prevodu "miška", ki s svežim in igrivim konceptom že privlači pozornost mimoidočih.
Konec ene zgodbe, začetek druge
Čajnico Gallus so bili najemniki primorani zapreti zaradi odločitve, povezane s prodajo celotne staromeščanske hiše, v kateri je čajnica delovala. Najverjetneje je sledilo še zvišanje najemnin v tem zaželenem predelu mesta, ki se ponaša z enim najlepših razgledov na reko, ugotavljajo poznavalci.
Novi najemniki so pred odprtjem konec minulega leta prostor temeljito prenovili in mu dali nov zagon. Obiskovalca ob vstopu v lokal takoj pozdravi umirjena zelena barva, ki prevladuje v ambientu, obogatena z nežnimi elementi sloga art nouveau.
Poseben čar prostoru dajeta tudi premišljena osvetlitev in skrbno izbrani dekorativni dodatki, ki ustvarjajo prijetno in nekoliko bolj intimno vzdušje.
View this post on Instagram
"Kjer se elegantna zelena sreča z udobjem dnevne sobe in malo roza barve, ker, zakaj pa ne? Interier, ki nima pravil - samo občutek, da si doma," so pri Mausu na družbenih medijih sami opisali slog svoje notranje ureditve. Ob tem pa pripomnili, da se "hudič skriva v podrobnostih."
View this post on Instagram
Pivo, kavica, Ljubljanica
Maus ni lokal, ki bi ohranjal duh nekdanje čajnice. V ospredju ga zaznamuje masiven pult, ki lokalu daje pridih angleškega puba. Glasba je tukaj nepogrešljiva: četrtki so namreč rezervirani za t. i. "četrtkanje" z didžejem in ritmi disco, house ter funk žanrov.
Lahko rečemo, da tudi pri cenah ne pretiravajo. V turistično usmerjenem starem mestnem jedru je malo čez 4 evre za veliko pivo res znosno.
In od kod ime "Maus" oziroma miš?
Prijazni točaj nam je zaupal, da se je izraz "gremo k Mausu" zelo dobro slišal kot povabilo k obisku lokala – zato je to ime tudi zmagalo.
Kakor koli že, Ljubljančani in obiskovalci mesta si bodo sčasoma sami ustvarili svoje mnenje o Mausu, a naši prvi vtisi so izjemno spodbudni. Marsikomu pa bo prijetna točka ob Ljubljanici zelo prav prišla tudi za posedanje v vročih poletnih dneh.
View this post on Instagram