Pripisujejo ji zdravilne lastnosti.
Če opazite, da v tem času na travniku cveti marjetica (lat. Bellis perennis), naj vas to ne preseneti. Naberite jo kot regrat in si jo privoščite za zdravje.
Koristna za zdravje
Navadna marjetica bi morala biti januarja obvezno zelišče na vsakem krožniku. Njeno vztrajno cvetenje sredi zime in v težkih razmerah zame ni naključje ali igra narave, ampak znak, da nam v vsakem letnem času narava ponuja najboljša hranila tik pred pragom. Marjetico lahko naberemo kot regrat. Uporabimo liste in cvetove.
Marjetica vsebuje snovi, ki imajo protivnetne učinke. Njena uporaba vam bo tako koristila pri lajšanju vnetij v telesu. V ljudski medicini se marjetica včasih tudi uporablja za blaženje prebavnih težav, kot so napihnjenost, krči in prebavne motnje. Čeprav so raziskave o tem omejene, pa nekateri celo verjamejo, da lahko marjetica pomaga krepiti imunski sistem.
Marjetice (legende in miti)
Pravijo, da njeno ime izvira iz starodavne legende o tem, da so cvetovi nastali iz Marijinih solz ob begu v Egipt, včasih pa obarvani rožnato predstavljajo odtis njene krvi. Drugo izmed ljudskih verovanj pravi, da socvetja marjetice, nabrana 24. junija, na praznik Janeza Krstnika, točno opoldne, prinašajo srečo in dobro kupčijo, poroča Odprta kuhinja. Ponekod so bili posebej pozorni na prve tri spomladanske marjetice, ki naj bi varovale pred vročičnimi stanji in zobobolom.
Oboževali smo ga vsi: umrl je eden največjih, poslovil se je slovenski gledališki velikan