Čeprav Emmanuel Rondeau fotografira živali po Aziji že zadnjih deset let, je bil ob zadnji zadani nalogi zelo skeptičen. Ni verjel, da mu bo uspelo, a zgodil se je čudež.
Malezijski tiger je ena najbolj ogroženih živali na svetu. V malezijski divjini naj bi jih ostalo samo še 150. Podatek je šokanten, sploh ob predpostavki, da jih je bilo v petdesetih letih še 3000! Izguba habitata, vedno manj hrane in lov so povzročili katastrofalne posledice.
Čeprav francoski fotograf Emmanuel Rondeau fotografira divje živali po Aziji (vse od Butana do Sibirije) že več kot deset let in je v tem zelo spreten, so ga ob najnovejši nalogi preplavili dvomi. "Zares nismo bili prepričani, ali bo delovalo," je povedal za CNN.
In dodal, da je v deželi samo še 150 tigrov, ki se nahajajo na ogromnem ozemlju. Kot bi iskali iglo v velikem kupu sena. A vendarle so se naloge lotili, tudi zato, ker ura neizprosno tiktaka.
Vrsta bi lahko v naslednjih petih letih izumrla in s fotografijami so želeli osvetlili ta problem in spodbuditi ukrepe, ki bi ji pomagali preživeti.
Samo za priprave so potrebovali 12 tednov, s seboj po divjini so pet mesecev nosili osem fotoaparatov in skoraj 140 kilogramov opreme, ob tem pa so prehodili nešteto kilometrov. A novembra se jim je vendarle nasmehnila sreča.
Rondeau je ujel posnetek, za katerega bi si želel, da je v navdih za prihodnje generacije okoljevarstvenikov. "Ta slika je zadnja slika malezijskega tigra - ali pa je prva slika njegove vrnitve," je čustveno zapisal ob čudovitih posnetkih, ki mu jih je uspelo ujeti. V zgoraj omenjenem mediju so zapisali - posnetek za milijon dolarjev.
https://www.metropolitan.si/trendi/zivali/podnebne-spremembe-zrtev-kraljevi-pingvin/