Ponoči bo pretežno jasno, do jutra bo ponekod po nižinah nastala megla, je zapisano na spletnih straneh Agencije RS za okolje.
V nedeljo bo pretežno jasno. Zjutraj in deloma dopoldne bo po nižinah osrednje in vzhodne Slovenije marsikje megleno. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -2, ob morju okoli 2, najvišje dnevne od 5 do 9, na Primorskem do 15 stopinj Celzija.
Obeti: v ponedeljek se bo nadaljevalo precej jasno vreme z izrazitim toplotnim obratom. Po nižinah v notranjosti bo zjutraj in dopoldne megleno. V torek se bo na Primorskem oblačnost nekoliko povečala, drugod bo še precej jasno z nekaj jutranje megle po nižinah. Čez dan bo ponekod zapihal jugozahodni veter. V sredo bo v zahodni in osrednji Sloveniji pretežno oblačno, drugod še delno jasno. Pihal bo jugozahodni veter.
Vremenska slika: nad večjim delom Evrope je obsežno in ustaljeno območje visokega zračnega tlaka. S šibkimi severovzhodnimi vetrovi doteka k nam suh in v višinah razmeroma topel zrak.
Napoved za sosednje pokrajine: precej jasno bo. Zjutraj in deloma dopoldne bo ponekod po kotlinah megla.
Kaj lahko pričakujemo januarja?
Kot poroča ciklon.si, bo december za razliko od novembra v večjem delu Slovenije toplejši od dolgoletnega povprečja. Kot izpostavljajo, se na vremenskih izračunih pojavljajo izbruhi polarnega zraka, ki bi lahko vplivali na vreme v Evropi v prvi januarski dekadi. V nadaljevanju so zapisali: "Najdaljši izbruh polarnega zraka pri nas je trajal skoraj cel mesec, med 25.januarjem in 22.februarjem 1929 se temperatura v Ljubljani ni dvignila nad ničlo. Na petem mestu najdemo januar 1985, ko se temperatura do 18.januarja ni dvajset dni dvignila nad ničlo."
V nadaljevanju pojasnjujejo: "Tudi v prvi polovici januarja 2009 smo imeli 17 dni(še konec decembra) ko se temperatura ni dvignila nad ničlo, v prvi polovici februarja 2012 pa štirinajst dni. Za zadnje tri si lahko ogledamo faze MJO, v vseh je bil MJO v teh dneh zmrzali v fazah 6,7 ali 8. In napoved za prvo dekado januarja kaže da bo vpliv faze 7 in 8. Torej kakšno hudo presenečenje kar se trenutno kaže na kartah to ni, če razumemo vplive določenih parametrov. Med temi fazami se lahko ustvarijo spremembe v troposferi, ki lahko vplivajo na nastanek in trajanje sibirskih anticiklonov in njihov vpliv nad Evropo."