Kaj narediti, če ste kavoljub, a se po pitju kave soočate s črevesnimi težavami? Odkrijte, katero čarobno sestavino dodati za boljše počutje. Zdaj boste še bolj uživali v vsakem požirku!
Nemalo ljudi ima prebavne težave po pitju kave. Kofein je naravno prisoten alkaloid v kavi in ima stimulativni učinek na prebavni sistem. Preveč kofeina lahko povzroči povečano proizvodnjo želodčne kisline, kar lahko povzroči želodčne težave, kot so zgaga, draženje želodčne sluznice in bolečine v trebuhu. Kava ima pri nekaterih ljudeh laksativni učinek, spodbudi gibanje črevesja in drisko.
Kava lahko sicer na vaše črevesje vpliva tudi blagodejno. Fitokemikalija polifenol v kavi velja za izjemno močan antioksidant in vsebuje koristne bakterije za vaše črevesje, spodbuja pa tudi, da se te koristne bakterije razmnožujejo, slabim pa zaustavljajo razvoj.
Kaj narediti, če ste kavoljub, a imate težave s črevesjem po pitju kave?
Joseph Salhab, ameriški gastroenterolog iz Davenporta pravi, da se lahko dobre lastnosti polifenola še bolj poudarijo, če v vašo jutranjo kavo dodate dodate žličko kakavovega prahu. Kajti ko gre za prebavo, ima ravno kombinacija kave in kakava najboljše učinke za vaše črevesje, je povedal za portal LIVESTRONG.com.
Nikar ne pijte kave pred zajtrkom!
Kavo – z žličko kakavovega prahu – vedno spijte šele po obroku! Pitje kave na prazen želodec še bolj spodbuja izločanje želodčne kisline.
Je najdražja kava tudi najboljša? Rezultati so zgovorni
Novo na Metroplay: V zaporu sem plesal | Dragan Živadinov