Sploh v poletnem času si pogosto privoščimo to sladico. A pazite, da je ne uživate prepogosto.
Certificirana nutricionistka Erika Jacobson je teden dni dnevno uživala sladoled, da bi videla, kaj se zgodi z njenim telesom. Svoja opažanja je zapisala za portal The Healthy.
Kaj se zgodi, če sladoled uživamo vsak dan?
Prva stvar, ki si jo je Jacobsonova zabeležila, je bila nezmožnost nadzora velikosti porcij. "Nisem se mogla ustaviti," je zapisala in dodala, da je slednje moč pripisati predvsem vsebnosti sladkorja.
Ugotovila je tudi, da se je v poznih popoldanskih urah začela počutiti slabo, opazila pa je tudi težave z želodcem. "Bila sem napihnjena in bilo mi je neprijetno," je zapisala.
https://www.metropolitan.si/novice/slovenija/raziskava-mariborcani-sladoled-ljubljancani/
Simptome pa je pripisala preveliki količini mleka, ki ga je zaužila več dni zapored. Po nekaj dnevih "sladoledne diete" je nutricionistka ugotovila, da ji po nekaj žlicah sladoled enostavno "ne paše več".
Bolje je, če uživate sladoled na sadni osnovi
V zadnjih dneh eksperimenta je začela uživati sladoled na sadni osnovi. Pri tovrstni dieti je občutek potešene lakote zaznala prej, poleg tega ni imela nikakršnih težav s prebavo ali želodcem.
Kdaj je najbolje uživati sladoled?
Da ta hladna poslastica ne bi pretirano vplivala na ravnovesje krvnega sladkorja, Jacobsonova priporoča, da si sladoled privoščite po obroku, ki je vseboval beljakovine, maščobe in vlaknine.
Osvežujoč pomarančni sladoled za vroče poletne dni – pripravite ga sami (recept)
Novo na Metroplay: Alenka Husič o najlepših spominih, vzgoji hčerk in pestrem preteklem letu