Poletni dnevi pasjim lastnikom prinašajo številne izzive, med drugim je treba prilagoditi tudi sprehode. Pa ne samo del dneva, pomembna je tudi površina, po kateri sprehajate psa.
Vsak letni čas prinaša pasjim lastnikom svoje izzive. Poletje je čas, ko moramo biti pozorni na klope, predvsem pa je velik izziv poletna vročina. Ta ogroža vse pse, še posebej pa brahicefalične pasme, katerih veliko predstavnikov ima že tako ali tako stalne težave z dihanjem, kar je posledica njihove ekstremne vzreje.
Ste vedeli, da do pregretja, toplotnega udara lahko pride tudi na domačem dvorišču in da taki primeri sploh niso redki? Poznate pasme, pri katerih najhitreje pride do toplotnega udara? Ali znate prepoznati znake toplotnega udara? Vse to spada k odgovornemu lastništvu.
Kot tudi to, da se poletne aktivnosti prilagodijo vročini in počutju psa. Pomembno je, da se psa sprehaja zgodaj zjutraj in zvečer, podnevi pa naj bo v senci, stalno naj ima na voljo svežo vodo in naj ne bo preveč aktiven.
In ko greste na sprehod, ne pozabite - hoja po vročem asfaltu lahko pusti na pasjih blazinicah velike poškodbe! Poznate pravilo 5 sekund? Preden se odpravite s psom na sprehod po razgretem asfaltu, samo položite dlan na tla.
Če jo morate hitro - prej kot v petih sekundah - umakniti, potem je absolutno prevroče za pasje blazinice. Nekako pa velja, da je temperatura asfalta neškodljiva tedaj, ko lahko dlan držite na njem 30 sekund.
Dejstvo je, da se asfaltna površina segreje mnogo bolj kot pa ozračje in brez težav doseže tudi 60 stopinj Celzija. Rezultat so poškodbe, opekline pasjih blazinic, na katere bo pes opozoril s šepanjem, lizanjem, tačke bo nenavadno držal v zraku in najverjetneje se bo hoji pričel upirati. V izogib vsemu temu bo poleti mnogo boljša izbira za sprehod gozd ali travnik.