Ko družbena omrežja urejajo ljudje z veliko domišljije in drznosti, nastanejo zares simpatični posnetki. Takole na Društvu za opazovanje in proučevanje ptic Slovenije ozaveščajo o težavah, s katerimi se srečujejo ptice.
S čedalje manj naravnimi gozdovi je ogroženih čedalje več ptic. Nekatere za svoje gnezdenje potrebujejo odmrlo drevje, a ker je gozdarjenje vse bolj intenzivno, je tega vse manj.
Tak je na primer mali muhar, šokantna informacija Društva za opazovanje in proučevanje ptic Slovenije pa je, da v naši deželi biva samo še med 100 in 250 pari malega muharja. Z namenom osveščanja o tej izjemno pomembni tematiki so pripravili prav poseben filmček.
"Pustimo delček gozda pri miru. Ali veste, da določene živalske in rastlinske vrste za svoje preživetje in obstoj nujno potrebujejo večje gozdne rezervate in gozd, v katerem se ne gospodari?" so na DOPPS vprašali svoje sledilce.
Dodali so, da gozdni rezervati predstavljajo zgolj 0,8 % gozdnih površin in da nam v Sloveniji kritično primanjkuje gozdnih rezervatov in zavarovanih gozdnatih območij, ki bi bila namenjena izključno učinkovitemu ohranjanju biotske raznolikosti.
"V Sloveniji se ponašamo z visokim deležem gozda, ki nam ga zavidajo tudi v tujini. A žal imamo ohranjenega manj kot 1 % starega, naravnega gozda, ki ga najdemo le še v redkih gozdnih rezervatih," so zapisali na spletni strani Fokusa in dodali, da je prav ta ključen za preživetje številnih dragocenih živalskih vrst, ki jih lahko brez takojšnjega ukrepanja v naslednjih letih izgubimo.
Med živali, ki jih povsem mogoče prihodnje generacije ne bodo več poznale, spadajo divji petelin, koconogi čuk, belohrbti detel, mali muhar in številne druge.
Novo na Metroplay: "Videli smo, da bi umetna inteligenca lahko bila odličen pomočnik!"