Živalovarstveniki so na vso moč pritisnili na Santorini in tamkajšnji turizem, ki izkorišča živali. Njihovo življenje je mizerno. Ste bili tudi vi del tega?
Žal ima v današnjem svetu dobiček velikokrat prednost pred prav vsem, tudi življenjem. Turizem je zelo dobičkonosna dejavnost, za katero pa marsikje izkoriščajo živali. Pisali smo že o tem, kako trpijo konji, ki v poletni vročini prevažajo turiste po nekaterih mestih. Pred časom je po spletu zaokrožil posnetek, kako kočijaž sredi slavnega New Yorka tepe obnemoglega konja, ki je med vleko kočije s turisti doživel kolaps. Poročali smo o podobnem dogodku na Majorki, ki pa je zdramil oblasti (oz. so to storile živalovarstvene organizacije), ki so se odločile, da leta 2024 žive konje nadomestijo z električnimi kočijami. Tokrat pa je na udaru grški Santorini, kjer mule in osli v vlogi taksistov turiste vozijo iz pristanišča do glavnega mesta Fira, pri tem pa morajo s težkim tovorom na sebi živali premagati kar 500 stopnic!
Na problem s sloganom "mule niso vozila" glasno opozarja organizacije PETA. Njihova nemška izpostava je objavila tri različna poročila, prav vsa pa so prikazala da je življenje teh živali mizerno. Posnetek, ki so ga objavili, prikazuje odprte rane, polne muh, ki jih nihče ne oskrbi, živali pa so izmučene in dehidrirane. A kaj bi to koga zanimalo, dokler se denarnica polni in turisti v vrsti čakajo na svoj prevoz. V ta namen izkoriščajo okoli sto konjev in mul, ki se vidno tresejo in številne živali med njimi kažejo očitne znake depresije.
Kot poročajo poročila, ki so živali spremljala poleti 2022, so le te polne brazgotin in ran, svežih in že zastaranih. Stopnice, ki vodijo do mesta, so spolzke in so vzrok številnim poškodbam na nogah, ob katerih morajo živali seveda svoje delo nadaljevati. Ena izmed aktivistk je moškemu, ki je vodil mule, pokazala odprto rano pri eni izmed njih. Njegova reakcija? Odkorakal je stran. PETA je na težavo opozorila že leta 2018 in takrat naj bi Grčija sprejela zakon, ki prepoveduje jahanje teh živali ljudem, ki so težji od 100 kilogramov. A praksa je pokazala, da zakon ni bil ne upoštevan, ne uveljavljen. Do danes se ni spremenilo nič. Dokler bo povpraševanje, bo ponudba. Pohod do Fire je, če si le izberete pravi čas, ko sonce ni najvišje na nebu, zares čudovita izkušnja. Komur telo vzpona ne dopušča, je alternativa vožnja z gondolo. Vse je bolje, kot pa podpirati trpeče živali.https://www.metropolitan.si/trendi/zivali/ko-zaledeni-kri-medved-se-je-pognal-proti-7-letnemu-decku-sosed-pa/
Novo na Metroplay: Kaj lahko pri e-mobilnosti storimo doma, da zmanjšamo tveganje za požar?