Kune se pogosto naselijo v bližino domov ali pa kar naravnost vanje, na primer na podstrešje. In ko enkrat pridejo, jih je zelo težko pregnati.
Kune se zelo hitro in prav nič sramežljivo udomačijo v bližini domov ali pa kar v samih domovih. Podnevi se skrivajo pred ljudmi, ponoči pa znajo povzročati precejšen hrup. Se še spomnite posnetka, ki ga je ujela stacionarna kamera pred eno izmed slovenskih hiš?
Na njem lahko dobro vidimo, kakšno zabavo si znajo prirediti ta mala in na trenutke precej nadležna bitja, na prisotnost katerih velikokrat opozarjajo sami njihovi kakci, ki jih lastniki zjutraj pobirajo okoli hiše. Kune so zelo prilagodljive živali, zato zna biti njihovo preganjanje prava muka.
Bolj kot kaj drugega so učinkovite mehanske ovire, s katerimi bi jim dejansko preprečili vstop. Zaprite dostopne točke - preglejte podstrešje, strešne reže, temelje hiše in druge možne vhodne točke. Uporabite kovinsko mrežo (z majhnimi odprtinami) ali trdne materiale, da zaprete vhode.
Zaščitite tudi avtomobile - če kuna povzroča škodo na kablih ali ceveh avtomobila, uporabite zaščitne obloge za kable ali posebne mreže za spodnji del vozila. Kune bodo pomagali pregnati tudi nekateri vonji. 'Bojijo' se človeškega vonja, zato lahko ob 'vstopnih točkah' uporabite koščke oblačil, prepojene z znojem.
Prav tako ne marajo vonja citrusov. Če bo kuna okoli hiše videla ali zavohala pasje ali mačje iztrebke, se verjetno ne bo udomačila, saj bo predvidevala, da je prostor že zaseden. A če bo vašo okolico izbrala za svoj teritorij, potem jo bo težko odgnati. Takole so pred časom zapisali na Lovski zvezi Slovenije:
"Kuna belica brani svoj teritorij in ga označi s svojim vonjem. Pri avtomobilih, parkiranih na prostem, se rada zateče pod pokrov motorja, kjer je prijetno toplo, in ga pri tem označi. Če avtomobil parkiramo na teritoriju druge kune, se ta besno odzove na vonj tekmice - agresivno strga izolacijske materiale, zgrize kable in cevi v motornem prostoru ter prekrije vonj s svojim."