Kdor dobro opazuje svojo mačko, tudi ve, kako se ta počuti. Čeprav so znaki mačje komunikacije manj jasni kot pri psih, vendarle zna očitno sporočati svoje občutke.
Čeprav mačke ne znajo govoriti z jezikom, pa govorijo drugače. Zelo zgovorni so različni položaji njenega spanja, prav tako tudi položaji repka. Obstaja tudi nekaj vedenj, ki jasno in glasno sporočajo mačje občutke. Eden izmed njih je, če se mačka odloči za negovanje v neposredni bližini svojega človeka - običajno kar na njem.
Če vaša mačka to počne, ste lahko zelo počaščeni. S tem vam namreč sporoča same lepe stvari in na ta način z vami vzpostavlja vez, želi si vaše bližine. Sporoča vam, da se počuti varno in prav nič ogroženo. Prav tako se na ta način mačka pomirja in to pomeni, da ste njen varen pristan tudi tedaj, ko je v stresu ali se ne počuti lagodno.
Ker mačke skrbno označujejo svoje ozemlje, je takšno vedenje tudi posledica tega. Ste del njenega teritorija. Čeprav je vse omenjeno zelo pozitivno, pa se včasih mačka na človeku neguje tudi iz manj romantičnega razloga - ker je pač tako navajena. Navade oz. rutina pa so za mačko zelo pomembne, saj jih navdajajo z občutkom varnosti.
Ste vedeli, da se lahko z vašo mačka tudi pogovarjate? Obstaja prav poseben način in sicer prek počasnega mežikanja. Znanstveniki so to metodo označili kot zelo učinkovit način za poglabljanje vezi med mački in njihovimi lastniki.
Mačke so zelo senzibilna bitja in včasih zelo subtilno nakazujejo, da jim nekaj odgovarja oz. da jim ne. Denimo vonji, ki jih mačka ne prenese, so včasih dovoljšen razlog, da je užaljena, medtem ko se lastnikom niti sanja ne, kaj je narobe.