Skrita kamera v kočevskem gozdu posnela ljubek prizor (ki ga ne bi želeli videti v živo)

1. 11. 2024, 18:30 | Uredništvo
Deli
Skrita kamera v kočevskem gozdu posnela ljubek prizor (ki ga ne bi želeli videti v živo) (foto: Kočevsko/Facebook/posnetek zaslona)
Kočevsko/Facebook/posnetek zaslona

Kočevski gozdovi so še izredno neokrnjeni in dom številnih živali. Med njimi tam kraljuje tudi rjavi medved, ki se pogosto sprehodi mimo postavljenih kamer. 

"Mami, počakaj me!" Tako bi lahko ubesedili spodnji posnetek, ki so ga delili v TIC Kočevsko. Pogosto svoje sledilce razveseljujejo s posnetki skritih kamer, ki so čudoviti in prikazujejo divjino tamkajšnje narave. Hkrati pa so to tudi prizori, ki jih večina med nami veliko raje spremlja z varnega zavetja doma, kot pa v živo (kar je tudi tudi sicer zelo težjo izvedljivo).

Pred časom so nam pokazali, kaj se v kočevskih gozdovih dogaja ponoči, pa tudi, kako izgleda romantika v gozdu. Tokrat pa je kamera ujela mamo medvedko in njenega razposajenega mladička.

"Pri vzgoji mladičev samci medvedov ne sodelujejo. Celotno odgovornost prevzamejo medvedke, s katerimi mladički vzpostavijo močno povezavo in se v prvih dveh letih z opazovanjem ter posnemanjem vedenja veliko naučijo," so zapisali ob posnetku. 

Zato so medvedke tudi izredno zaščitniške do svojih mladičev. Medvedka bo v bližini mladičev zaznala vsako potencialno grožnjo in poskušala storiti vse, kar je potrebno, da jih zaščiti. To vključuje tudi napad na ljudi, če se počuti ogroženo ali če meni, da bi oseba lahko škodila njenim mladičem.

Naval po žrebanju novoletnega lota tak, da se je spletna stran Loterije sesula

Običajno srečanja minejo mirno, najslabša situacija pa je, če pride do presenečenja, ko ni časa za previden umik in takrat se lahko medvedka odzove impulzivno in napade brez opozorila. Če pride do srečanja medvedke z mladiči, strokovnjaki svetujejo miren in počasen umik, brez nenadnih gibov in brez hrupa.

Slovenski popotnik Oliver Tič čustveno in na robu solz: "Najslabša izkušnja doslej"

Novo na Metroplay: Kaj lahko pri e-mobilnosti storimo doma, da zmanjšamo tveganje za požar?