Uredništvo | 4. 9. 2024, 19:01

Slovenski veterinarji v objektiv kamere ujeli čudovit prizor (dokaz, da tudi divje živali ne pozabijo!)

SVPS / Facebook / posnetek zaslona

Živali so čuteča bitja, pa naj gre za udomačene ali divje. Kako čudovit prizor so posneli v Zavodu SVPS. Sledilci se ne morejo načuditi ... 

Na Facebook strani Zavoda SVSP - Skupina veterinarjev sterilizira potepuhe oz. po angleško Slovenian Vets For Stray Pets smo zasledili čudovito zgodbo o lisički z imenom Zvita, ki so ji veterinarji omenjenega zavoda pred časom rešili življenje. 

"Sprejeli smo jo, ker jo je povozil avto in je imela polomljeni obe stegnenici. Po operaciji je odlično okrevala in že celo leto samostojno živi, vseeno pa občasno še pride na večerjo in nam polepša dan," so zapisali ob spodnjem posnetku, ki je naletel na izjemen odziv sledilcev. 

"To je pa res lepo ..." je zapisal nekdo. In drugi: "Takšno hvaležnost izkazuje ...". Lisice so sicer znane po tem, da imajo zelo dober in prilagodljiv spomin, ki jim zelo pomaga pri preživetju v naravi - tako pri iskanju hrane kot pri navigaciji in izogibanju nevarnim pastem.

Lisice pogosto zakopljejo presežek hrane in jo pozneje, ko jo potrebujejo, brez težav najdejo. Raziskave so pokazale, da lisice uporabljajo tako vizualne znake kot tudi spominske sposobnosti za iskanje zakopanih zalog. 

Prostorski spomin jim zelo dobro služi tudi pri potovanju prek velikih teritorijev, da lahko najdejo najkrajše poti do različnih virov, kot so hrana, voda in varna zavetja. Še posebej zanimivo pa je dejstvo, da imajo lisice možnost dolgoročnega spomina. To jim omogoča, da se učijo iz preteklih izkušenj, kar je za življenje v divjini izjemno pomembno. 

Novo na Metroplay: Karin Velikonja | Slovenka, ki je odprla prvi holistični studio v Evropi