A. Ko. | 12. 2. 2023, 12:07

Zakaj se nekatere mačke rade crkljajo in druge ne?

Profimedia

Marsikdo bi si želel ljubeče mačje ljubljenke, pa se izkaže, da mora pri njej za prijetno sobivanje – malo za šalo, malo zares - držati varnostno razdaljo. Ali lahko mačko naredimo bolj ljubečo? 

Če se vaša mačka ne crklja rada in je najraje sama, si tega nikar ne očitajte. Niste vi krivi, da je tako in to absolutno ne pomeni, da vas nima rada. Samo tega ne kaže zelo očitno. Kaj vse vpliva na to, kako rade se mačke crkljajo?

  • Proces staranja

Pogosto se zgodi, da so mačke človeku bolj naklonjene, dlje kot so z njim. Včasih bo trajalo nekaj let, preden se bo odločila in prišla stisnit k lastniku na kavč. A ko bo to naredila prvič (če bo naletela na pozitiven odziv), se bo tja vračala vedno bolj in bolj. Pogosto do tega pride tudi z leti, ko postanejo mačke malo manj igrive in bolj 'cartljive'.

  • Osebnost

Tako kot ljudje imajo tudi mačke različne osebnosti. Nekaterim tesen dotik in objem pomenita veliko, druge tega ne potrebujejo. Tako nekako, kot se ljudje delimo na introvertirane in ekstrovertirane osebe.

  • Izkušnje mladička

Na ljubeznivost mačke veliko vplivajo tudi izkušnje, ki jih je dobila v zgodnjem obdobju. Če ste dobili mačjega mladička in bi želeli, da bi se raje crkljal, mu izkazujte ljubezen in pozornost ter pri tem ne skoparite. A hkrati, če vam mačka očitno pokaže, da ji ni do tega, ji pustite to svobodo izbire. Bodite zadovoljni s tisto malo ljubeznivosti, ki vam jo pokaže. Globoko v srcu je zagotovo presrečna, da je doma pri vas.

Novo na Metroplay: Bojan Cvjetićanin o novem albumu, najbolj osebnih pesmih in kakšen je na domačem kavču