Včasih mačke skrivajo svoje počutje in mnogo skrbnikov ne prepozna, da je njihova mačka zelo osamljena. Osamljenost pa ima lahko hude posledice …
Ste se kdaj spraševali, ali vas vaša mačka med odsotnostjo pogreša? Čeprav so mačke neodvisne in samosvoje in samostojne in včasih dajejo občutek, da jim ni mar za nič in nikogar, se v resnici pogosto soočajo z osamljenostjo.
Toda kako pri tako skrivnostnih bitjih osamljenost prepoznati? Prav tako, kot obstajajo precej jasni znaki, da je mačka v bolečinah, tudi nekaj znakov jasno kaže na to, da je mačka preveč sama.
Prekomerna vokalizacija
Če vaša mačka zelo veliko in zelo naglas mijavka ali spušča kakšne druge zvoke, vas nedvomno skuša na nekaj opozoriti - sploh če se je to pričelo kar naenkrat in prej tega ni počela. Lahko je to znak, da si želi več vaše pozornosti.
Uničevanje stvari
Je vaša prej povsem mirna in prijetna mačja prijateljica pričela uničevati stvari in se destruktivno obnašati? Nekatere osamljene mačke na ta način premagujejo osamljenost in se skušajo nekako zamotiti.
Izpadanje dlake (prekomerno negovanje)
Psihične stiske se lahko odražajo fizično, na telesu in večje izpadanje dlake je že en tak znak. Osamljene mačke se namreč pogosto preveč negujejo in posledica so gola mesta na njenem telesu.
Zelo veliko spanja
Osamljeni mački manjka stimulacije, zato bo spala precej več kot običajno. Ko je zbujena, jo poskusite zabavati z njeno najljubšo igračko in hitro boste videli, ali je več spanja posledica osamljenosti ali česa drugega.
'Prosjačenje' za pozornost
Imate doma mačjo senco? Osamljene mačke kličejo po pozornosti, iščejo fizični stik s svojim človekom in mu velikokrat sledijo vsepovsod. Nikar se nanjo ne jezite, poskuša vam le povedati, da si vendarle zasluži malce pozornosti.
Novo na Metroplay: "Videli smo, da bi umetna inteligenca lahko bila odličen pomočnik!"